Title Image

Meist

Kutse

Kutse: Oled oodatud osalema  4.- 9. juulini 2022 Kihnus, Metsamaa pärimustalus toimuval Kihnu naiivkunstilaagris! 2022. aasta teema on Kihnu rahvalaulud. Laager toimub Metsamaa pärimustalus, mis on kogukondlik pärimuskultuuri keskus alates 2008. aastast.

Registreerimiseks ja Kihnu kunstilaagri eest tasumiseks palun kanda Kihnu Kunstiruum MTÜ arveldusarvele LHV pangas EE517700771006300075 280€, selgituseks kunstilaagris osalemine ja osaleja ees- ja perekonnanimi. Südasuvisel saarel kunstimelus osalema on oodatud osavõtjad alates 8. eluaastast.

Laagri hind sisaldab toitlustust, majutust, töövahendeid, juhendamist ja vaba aja tegevusi. Toitlustus on kolm korda päevas.  

 

Igal aastal avastame me saare kultuurikihti antud laagri temaatika kohaselt, alati käime üle ka Kihnu kultuuri ja ajaloo põhitõed, toimuvad ekskursioonid Kihnu Muuseumis ja kirikus, veedame aega looduses, kohtume värviliste kohalike naivistide ja pillimeestega ning teeme palju muud huvitavat! Naiivse kunsti laager on loovuse äratamise võti arvuti- ja nutisõltuvusest vabastamiseks. Naiivkunstis kujutatakse ülimalt siiralt seda, mida nähakse, mis kunagi oli ja ka seda, millest unistatakse. Samuti on naiivkunstis alati ka killuke huumorit.

 

Laagris aitavad maalida ja juhendavad Jaak Visnap, Tiiu Leis, Kadri Alesmaa-Visnap ja lisaks mitmed abilised.

Majutus toimub Metsamaa pärimustalus, kus on olemas voodipesu ja tekid-padjad. Soovi korral on seal  ka telkimisvõimalus.

Kuna suvised ilmastikuolud on ettearvamatud, siis kohaldame tegevusi vastavalt tuultesuunale, soojakraadidele ning vihmasabinatele.   

Kihnu pindala on vaid 17,1 ruutkilomeetrit, kuid igal aastal jätkub palju avastamist ja üllatusi ka laagri korraldajatele. Kihnu saar ja kultuuriruum UNESCO suulise ja vaimse pärandi nimekirjas.

 

Broneeri aegsasti laevapiletid:

suunal  Munalaid-Kihnu 4. juuliks 2022 ja suunal Kihnu-Munalaid 9. juuliks 2022 https://veeteed.com/#/et/main-inside/select-datetime?route=KIH-MUN-KIH&package=KIH-MUN&date=2022-05-26Laagrisse palun kaasa võtta: hea tuju, riided ja jalanõud, peakate ja ujumisriided, samuti isiklikud pesemisvahendid ja rätik, sääsetõrjevahend (parem on roll-on, mitte pihusti) ja päikesekaitsekreem; 

samuti oma rohud (kellel on vaja), täidetav joogipudel, taskuraha ja/või pangakaart (Kihnu saarel pangaautomaati pole) ning telefonilaadija!

Kuna on võimalik ka naivistlikult telkida, siis magamiskott ja telk (vajadusel, ei pea igal ühel kindlasti olema) ja jalgratas (vajadusel, saarel on olemas ka mitmeid rattalaenutusi, nt http://www.visitkihnu.com/jalgrattalaenutus

Näitused teostega jäävad Kihnus muuseumi seinal, metsas, Metsamaa talus jt näitusepaikades saarel vaatamiseks terveks suveks.

 

Kohtume laagris!

Kihnu kunstilaagri tegemistest


Kihnumua on vaid 17,1 ruutkilomeetrit, ent iga aasta jätkub avastamist selles Läänemere pärlis: juba kolmteist suve on jätkunud saarel tegemist ja üllatusi ka laagri korraldajatele.  Igal aastal avastame me saare kultuurkihti antud laagri temaatika kohaselt, ent alati käime üle ka Kihnu kultuuri ja ajaloo põhitõed, käime ekskursioonidel Muuseumis ja kohalikus õigeusukirikus. Kuna suvised ilmastikuolud on ettearvamatud, siis kohaldame oma tegemisi vastavalt soojakraadidele ning vihimasabinale. Näitus teostega jääb saarele sügiseni.